Pět dobrých rad: Kdy, jak a proč můžete zrušit povinné ručení

Povinné ručení patří k nejobvyklejším pojistným produktům, máme ho skoro všichni. A přesto je kolem něj spousta pověr a výmyslů, nejasností. Třeba kolem toho, kdy povinné ručení zaniká, jak a kdy se z něj můžeme vyvázat, jak a kdy ho můžeme zrušit. Není to tak jednoduché, jak si (možná) myslíte.

http://feedproxy.google.com/~r/penize/~3/01ei9FlnqR4/298894-pet-dobrych-rad-kdy-jak-a-proc-muzete-zrusit-povinne-ruceni

Tomáš Kroupa
Mám rád svobodu a individuální podnikání. Pomáhám s účetnictvím, daňovou evidencí, s administrativou všeho druhu. Baví mě vytváření a správa internetových stránek a e-shopů. Rád fotím a cestuji.
Komentáře
 1. Michal napsal:

  Jelikož se v tom povinném ručení vůbec nevyznám, tak mi přišli dobrý stránky, kde se dá pojištění různě porovnat od různých pojišťoven. Případně něco jako tohle, co vám to rovnou vypočte Porovnání povinného ručení. Pro laika je to asi dobrá věc, protože málokdo se v tom nějak hlouběji orientuje. Ani z těch článků nejsem moudrej.

  • Tomáš Kroupa napsal:

   Dobrý den Michale, děkuji Vám za komentář.
   Nabídky levnějšího povinného ručení se dnes využívají v on-line i v živém světě ke získání kontaktu na klienta pro určitou finanční skupinu a nebo zprostředkovatele (třeba provozovatele internetového srovnávače) za účelem nabídek dalších finančních produktů. Samotné povinné ručení není produkt, který by významně ovlivňoval provize zprostředkovatelů a nebo Vaše náklady v dlouhodobém pohledu. Ale nabídka úspory na povinném ručení je prostě „sexy“. Podobně se využívají běžné účty a nebo dříve spořící účty.
   Jestli Vám mohu poradit, pokud vydržíte dotazy na to, kdy si to rozmyslíte, nechejte si poslat nabídku z internetu, vytiskněte si ji a jděte s ní tam, kde mají Vaši důvěru nebo kde už povinné ručení platíte. Požádejte o nastavení ceny tak, abyste byl spokojen a máte to vyřízené.
   Mnohem významnější je porozumět tomu, jestli, kam a proč odkládáte své volné prostředky na Vaše budoucí cíle, jak je zhodnocujete a nebo kolik Vás stojí hypotéka či půjčka.
   Zde lze získat, nezískat a nebo i ztratit podstatně vyšší částky, než činí úspora na povinném ručení. Budete-li potřebovat pomoci s čímkoli, co je pro Vás důležité ve financích, neváhejte mě kontaktovat – info@kroupatomas.cz. Přeji Vám hezký den !

Komentáře nejsou povoleny.